Pro cestu do Dánska jsme se rozhodli docela spontánně jedno úterý na konci července. O 3 dny později jsme už skládali oblečení do skříněk obytného Globe Travellera, lednici plnili dobrotami a navigaci nastavovali na náš první dánský cíl. Že se plány budou cestou měnit, jsme měli tušení už doma.

Trasa Pardubice – Fynshav (960 km)

V sobotu večer jsme byli nachystaní na cestu. Ještě připnout dětskou autosedačku pro našeho 16měsíčního Františka a může se jet. Zvolili jsme noční přejezd, aby Fanda většinu cesty hezky prospal a taky proto, abychom se vyhnuli případným postáváním v kolonách. Naše cesta z Pardubic vedla přes Prahu, Ústí nad Labem, Lipsko, Hannover, Hamburg a dále na sever přes Flensburg až do dánského Fynshavu. Kolem druhé hodiny už nám ale cesta přišla poněkud dlouhá, a tak jsme se rozhodli pro „krátký“ odpočinek na odpočívadle před Magdeburgem. No. Z původně krátkého odpočinku se stalo „vyspaní do růžova“, probudili jsme se v 9 hodin ráno. Ale protože jsme na dovolené a nehoníme časový plán, nehroutili jsme se! Po snídani jsme se vydali dál na sever. Nebyli jsme překvapení, že denní průjezd městy jako jsou Hannover a Hamburg nám nabídl odpočinek v kolonách a pojídání všech druhů křupek, aby Fanda vydržel tyhle nudné části cesty.

Kolem 7 večerní jsme konečně dorazili do cíle. Ve městě Fynshav jsme objevili pěkný a udržovaný Lillebaelt Camping. Pan majitel tu má část parkovacích stání vybetonovaných tak, aby obytné auto stálo v rovině i bez nájezdových klínů. Krása. A tak jsme pohodlně zaparkovali jen pár metrů od moře a šli jsme se chystat k večeři. Venku sice pršelo, ale my jsme byli rádi, že jsme dorazili do cíle a těšili se na odpočinek.

Ráno 1. srpna nás probudilo slunko a krásných 17 stupňů. Prošli jsme si kemp, dali si sprchu a snídani, hodili první kamínek do moře a pomalu jsme se loučili s prvním kempem v Dánsku. Náš dnešní cíl bude Kolding.

Jakýkoliv přejezd jsme v Dánsku absolvovali, nejeli jsme déle než 50 minut. Což je ideální doba, pokud cestujete s malými dětmi, které nebaví moc posedávat.

Do navigace, která už dávno věděla, že cestujeme obytným autem, a tak uměla počítat s nabídkami parkovacích míst ve městech (aby nás například nezavedla do podzemních garáží a podobných nástrah) jsme naťukali město Kolding.