Město Kolding rozhodně stojí za návštěvu. Na jeho nejvyšším bodu stojí hrad Koldinghus a hned pod hradem najdete jezero, kolem kterého se můžete parádně projít. Centrum je plné malých obchůdků, my jsme tu také poobědvali. Zároveň jsme začali hledat naše další místo na nocování. Rozhodli jsme se, že tuhle noc se objedeme bez kempu a našli jsme perfektní místo přímo u moře - Fænø Odde Rasteplads. A tak jsme vyrazili.

Jenže když jsme dorazili na místo, zjistili jsme, že půlka rastplatzu byla pro neomezené stání, ale druhá půlka byla pouze na pár hodin (tuším, že na 3). A my byli prvním autem na krátkodobém stání. Achjo. Uvařili jsme si tedy kávu, sedli si na trávu k moři a začali hledat náhradní místo na nocování. A protože nám tentokrát Google mapy moc nepomohly, vyrazili jsme jednoduše po cedulích. Nevěřili jsme svým očím, když se před námi objevila obora plná daňků a uprostřed té obory kemp. Jsme zachráněni.

Galsklint Camping byl kemp opravdu na úrovni. Velký areál se vším komfortním zázemím. Velká nerezová umývárna se stoly, dětské hřiště postavené na jemném písku, nespočet sprch, infocentrum s možností si něco malého koupit a samozřejmě molo u moře. Náš Fanda byl ale nejvíc nadšený z šachovnice, kde šachy byly velké skoro jako on. Páni, to byla zábava. Tady se nám líbilo moc.

Další ráno jsme už byli opět na cestě. Tentokrát do města Odense, kde se narodil Hans Christian Andersen. Třetí největší město Dánska nás nadchlo. Procházet se uličkami uprostřed města bylo kouzelné. Ale pozor na cyklisty! Kola byla všude kolem nás, stejně jako zahrádky restaurací. Aha! Čas oběda! My jsme se rozhodli pro oběd na trávě u řeky, procházku jsme pak zakončili na dětském hřišti. A už zase bylo na čase najít nějaké to zázemí pro noční přespání.

Tentokrát jsme našli kemp Taarup Strand Camping ve městě Tårup. Velmi rozlehlý kemp v mírném svahu, kde nás opět přivítal mírný déšť, a tak jsme se rozhodli pro rozdělání markýzy a zahradního nábytku. Naše poprvé. Za tohle představení jsme měli vybírat vstupné, naši kempařští sousedé se museli za břicha popadat. Zázemí v kempu bylo celkem fajn, sprchy jsme měli nedaleko auta, ale info kancelář, dětské hřiště atd. bylo snad kilometr od nás, a protože pršelo, neměli jsme ani chuť se tam vydávat. A tak nás tenhle kemp ničím extra neoslovil.