Druhý den jsme měli v plánu přejet známý most Storebælt (který je z kempu krásně vidět) a vyrazit na cestu do Kodaně. Nabídka kempů v Kodani byla ale celkem bídná. Kempy nebyly nikterak atraktivní a jejich cena byla poměrně vysoká. Stejně jako cena za přejezd mostu Storebæl. A tak jsme se rozhodli pro plán B, zůstat na poloostrově Fyn a omrknout jeho jižní část.

Díky tomu jsme objevili krásné přístavní město Svendborg, kde jsme si udělali fajn procházku zakončenou čerstvou rybou k obědu v přístavu. A na konci dne nás čekalo krásné překvapení celého dánského výletu, a tím byl kemp Rantzausminde Camping.

Majitelka kempu je milá paní ve středních letech, která starosti o kemp dává celou svou duši. Ona sama bydlí v kempu v klasickém dánském domečku s doškovou střechou, ze kterého každé ráno vyběhne, aby mohla být svým kempařským návštěvníkům k dispozici. Našli jsme tu největší a nejúžasnější dětské hřiště, ze kterého jsme Františka dostávali jen stěží, našli jsme tu houpací sítě u moře, stejně jako grilovací posezení se stoly, židlemi, grily, přístřeškem a vším možným, co jen člověk k takovému posezení u vody potřebuje. Je tu tolik místa, že sama majitelka na webu píše „Nedělám rezervace. Prostě přijeďte a já pro vás vždycky nějaké místo najdu.“ Tenhle kemp jsme si naprosto zamilovali, a tak jsme tu zůstali na 2 naše poslední noci v Dánsku. Tou dobou Evropou proudila horká vlna (na Fynu bylo kolem 32 stupňů), a my byli šťastní, že s sebou na téhle výpravě máme auto s klimatizací! Koho by napadlo, že nás v Dánsku bude zachraňovat klimatizace! Abychom se ale zchladili také trochu přirozeně, rozhodli jsme se strávit jeden z posledních dnů naší dánské výpravy na městské pláži v nedalekém Faaborgu. Vykoupat se v Baltu byla jednoznačná povinnost. Teplota vody byla vskutku osvěžující, brrr. Ale jako závěr celé dovolené to mohlo být naprosto dokonalé.

My se ale ještě po cestě rozhodli vydat na návštěvu německého příhraničního přístavního města Flensburg. A nevím, zda návštěvu ovlivnila změna počasí a ochlazení až na 3 vrstvy oblečení nebo pocit, že už je tu konec dovolené, ale tohle město nás chvílema spíš děsilo.

Nakonec jsme s horkým nápojem v ruce zamávali Flensburgu a vydali se na zpáteční cestu do Pardubic.

Dánská dovolená byla skvělá. Ačkoliv to není největší země, mají hodně co nabídnout. Města jsou čistá a útulná, kempy nás většinou mile překvapili a cítili jsme se tu jako doma.

Karavanem po Dánsku
Karavanem po Dánsku
Karavanem po Dánsku